برگزاری اختتامیه دوازدهمین کنفرانس ملی اقتصاد کشاورزی ایران

دوشنبه 17 خرداد 1400

دوازدهین کنفرانس ملی اقتصاد کشاورزی ایران به میزبانی دانشگاه کردستان و با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد، انجمن اقتصاد کشاورزی ایران، دانشگاه شیراز، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان و دانشگاه شیراز در روزهای ۱۱ و ۱۲ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

کنفرانس اقتصاد کشاورزی ایران که هر سه سال یک بار برگزار می شود، امسال تحت تاثیر شرایط کرونایی به صورت مجازی و همزمان در چند دانشگاه و از جمله دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.
 این رویداد علمی به موضوع تحول در سیاست ها و مدیریت کشاورزی، حول ۶ محور: تحول در سیاست ها و برنامه های توسعه کشاورزی، اقتصاد تولید و مدیریت کشاورزی، بازاریابی و تجارت کشاورزی، اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست، سیاست ها، ساختارها و مدیریت کشاورزی و کرونا و اقتصادکشاورزی پرداخت.
دوازدهمین کنفرانس اقتصاد کشاورزی ایران در دانشگاه فردوسی به همت گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی دانشکده کشاورزی این دانشگاه، میزبان اساتید، پژوهشگران، اندیشمندان، دانشجویان، صاحبان حرف، دست اندرکاران، مدیران دستگاه های اجرایی و صاحب نظرانی از مراکز تحقیقاتی بود.
 دبیرخانه این همایش ۱۸۵ مقاله را برای ارایه در این هم اندیشی علمی و رویداد تخصصی دریافت نمود.
مقالات دریافتی این همایش در ۶ محور با مشارکت صدها تن از محققان اقتصاد کشاورزی کشور در قالب سخنرانی، ارایه شفاهی و پوستر به علاقه مندان حوزه اقتصاد کشاورزی عرضه گردید.
برگزاری 5 پنل تخصصی در سطح ملی با مشارکت 34 نفر و ۱۲ پنل منطقه ای با مشارکت ۷۳ تن از اساتید برجسته و مدیران ملی که موضوعاتی نظیر تحول در مدیریت کشاورزی ایران: چشم اندازها، تهدیدها و فرصت ها، مدیریت منابع انسانی تحصیلکرده اقتصاد کشاورزی و عملکرد بخش کشاورزی، ارزیابی نیم قرن برنامه های سیاستی و توسعه ای کشاورزی ایران، تحولات پساکرونای اقتصاد کشاورزی و بهره برداران کشاورزی، تبیین نقش اقتصادی، اجتماعی و مدیریتی تشکل ها و نهادهای مدنی کشاورزی و غیره را مورد کنکاش قرار دادند از دیگر بخش های این رویداد برجسته علمی بود.
شایان ذکر است در مراسم اختتامیه این همایش ملی، از طرح ها و دستاوردهای برگزیده، همچنین چند تن از اساتید پیشکسوت، تاثیرگذار و ممتاز این شاخه علمی، از جمله، آقای دکتر محمد قربانی، استاد گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی دانشکده کشاورزی مشهد، به پاس خدمات در خور تحسین آنان در عرصه پژوهش، آموزش و تربیت نسلی دلسوز برای کشورمان، ایران،  تقدیر بعمل آمد.
یادبود اساتید درگذشته اقتصاد کشاورزی کشور، از جمله استاد فقید گروه آموزشی اقتصاد دانشکده کشاورزی مشهد، زنده یاد دکتر محمدرضا کهنسال، از بخش های دیگر مراسم اختتامیه بود.

اخبار دانشکده