موفقیت ستودنی نشریات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در ارزیابی کمیسیون نشریات علمی کشور و پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)

چهارشنبه 10 شهریور 1400 agriculture faculty journals  بر اساس اعلام آخرین نتایج ارزیابی نشریات علمی توسط کمیسیون نشریات علمی کشور، نشریات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد حایز رتبه های برتر شدند، به نحوی که کلیه نشریات دانشکده نسبت به سال گذشته افزایش امتیاز داشته و از 10 نشریه علمی دانشکده، 9 نشریه موفق به کسب رتبه الف شده اند. شایان ذکر است: از مجموع نشریات علمی دانشگاه فردوسی مشهد، پانزده عنوان به رتبه الف دست یافته اند که از این میان 9  نشریه متعلق به دانشکده کشاورزی است.

 همچنین طبق بررسی های صورت گرفته توسط پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)، چهار نشریه از نشریات دانشکده به عنوان نشریه هسته شناسایی شده اند، به نحوی که در حوزه موضوعی خود، نشریه شاخص کشور به حساب می آیند و سه نشریه نیز از نظر ضریب تاثیر دارای رتبه Q1 شده اند.

ذکر این نکته ضروری است: موفقیت های یاد شده در مقطعی از زمان کسب گردیده است که وضعیت کشور و به تبع آن دانشگاه، متاثر از شیوع بیماری ویروسی بوده و محدودیت های زیادی برای فعالیت اعمال می شده است و دست اندرکاران انتشار نشریات با استفاده از راهکارهای رایج در فضای مجازی و استفاده از بسترهای متعارف، از هیچ گونه تلاشی برای انجام رسالت خود دریغ نکرده اند و نیز، درست در همین شرایط، تغییر سامانه نشریات و انتقال داده ها و محتویات سامانه قبلی به سامانه جدید و طی کردن فرآیند زمان بر و پیچیده و سخت آن مزید بر علت بوده است و بر اهمیت این تلاش موفقیت آمیز و تحسین برانگیز افزوده است. 

این موفقیت مرهون تلاش بی وقفه همه دست اندرکاران انتشار نشریات علمی است. سردبیران، اعضای هیات تحریریه، کارشناسان اجرایی، ویراستاران، صفحه آرایان و سایر عوامل فنی در این موفقیت کم نظیر نقش ارزنده و تلاش وافر داشته اند. شایسته است، ضمن عرض تبریک به همه این عزیزان، از تلاش مسیولانه و ستودنی یکایک آنان و هیات رییسه دانشکده کشاورزی که در حمایت و پشتیبانی از این حرکت قابل تقدیر، دریغ نورزیدند، تشکر و سپاسگزاری ​نمود.

مشاهده در پرتال نشریات علمی

مشاهده در سامانه نشریات علمی ISC

 

اخبار دانشکده