کتاب های گروه بیوسیستم

ارزیابی خواص مهندسی محصولات کشاورزی، دامی و مواد غذایی

photo 2018-06-23 15-27-34 تدوین و گردآوری: دکتر رسول خدابخشیان، دکتر محمودرضا گلزاریان - سال انتشار: 1397

خلاصه کتاب: مطالب این کتاب در قالب هشت فصل به‌ترتیب مشتمل بر اصول روش های غیرمخرب برای ارزیابی خواص محصولات کشاورزی،اصول اولیه و اساسی پردازش تصویر، تصویر و روش‌های پردازش تصویر، اندازه‌گیری خواص فیزیکی میوه‌ها با استفاده از پردازش تصویر، روش‌های جدید اندازه‌گیری خواص فیزیکی سبزیجات، خواص فیزیکی غلات- روش‌های اندازه‌گیری و کاربردها، خواص فیزیکی گوشت و محصولات گوشتی- روش‌های اندازه‌گیری و کاربردها و خواص فیزیکی محصولات لبنی می‌باشد. در هر فصل مباحث به‌گونه‌ای جمع آوری و تدوین شده است که علاوه بر مبانی فیزیکی مربوطه، روش‌های اندازه‌گیری خواص فیزیکی و نتایج علمی تحقیقات انجام شده مرتبط آورده شده است تا دانشجویان با کاربردهای مباحث ارائه شده در فصول مختلف از جنبه‌های پژوهشی آشنا شوند. 

روش های کیفیت سنجی غیرمخرب محصولات کشاورزی

روش-های-کیفیت-سنجی-غیرمخرب-محصولات-کشاورزی

تدوین و گردآوری: دکتر رسول خدابخشیان تاریخ نشر: 1394 

این کتاب بر پایه سر فصل دروس روش های ارزیابی کیفیت مواد غذایی و آزمون های غیر مخرب در کشاورزی دوره کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم (مکانیک ماشین های کشاورزی) تدوین شده است. برای این منظور از مطالب چندین کتاب مرجع درسی و بیش از 500 مقاله علمی منتشر شده در مجلات علمی معتبر در زمینه ارزیابی غیرمخرب محصولات کشاورزی و غذایی جمع آوری شده، استفاده گردیده است. فصول این کتاب به گونه ای است که نه تنها برای مدرسان و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم در زمینه های آموزشی و پژوهشی به عنوان کتاب مرجع قابل استفاده است، بلکه برای سایر رشته های کشاورزی از جمله علوم صنایع غذایی، باغبانی، زراعت و اصلاح نباتات، مهندسی علوم دامی و بیولوژی گیاهی  بسیار مفید است.

راهنمای بیوگاز

راهنمای بیوگاز

ترجمه: دكتر محمدعلی ابراهیمی نیک، مهندس ریحانه زینلی، تاریخ نشر: 1397

کتاب پیش روی شما با دیدی کاربردی، به هضم بی هوازی برای تولید بیوگاز پرداخته است. علاوه بر تشریح فرآیند، جنبه های کلی محیط زیستی، اجتماعی و کشاورزی آن را هم بیان کرده است. سپس اجزاء اصلی نیروگاه بیوگاز کشاورزی را با تصاویری گویا آورده است. راه های تصفیه بیوگاز ذکر شده است و از فناوری های مخلتف کاربرد آن مثال هایی آورده شده است. مترجمین با هدف ارائه کتابی تا حد امکان فراگیر برای دانشجویان رشته انرژی های تجدیدپذیر و سایر علاقمندان به بیوگاز، چند پیوست کاربردی به آن افزوده اند.

 

مطالعه بیشتر...

مدیریت ماشین های کشاورزی

تدوین گردآوری: مهندس مجتبی مدرس رضوی، ‌تاریخ نشر: 1388 مکانیک

کشاورزی در ایران پیشه‌ای دیرینه می‌باشد که امروز هم از ارکان مهم اقتصاد کشور بشمار می‌رود. کشاورزی ایران در طی سالها تحت تأثیر عوامل متعدد، تغییرات زیادی نموده و از مرحله خودکفایی شخصی به سمت تأمین نیاز بازار مصرف گام نهاده است. به علت فزونی نیاز جامعه به موادخام برای تامین خوراک یا مادۀ اولیة صنایع و علاقة کشاورزان به تولید افزونتر جهت کسب درآمد بیشتر تمام عوامل موثر در بالا بردن سطح و کیفیت تولید مورد توجه قرار گرفته است.