دکتر ناصر شاهنوشی عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد به بیان دیدگاهها و نظرات خود پیرامون موضوع افزایش اشتغال و قدرت خرید مردم به عنوان مطالبه از دولت آینده پرداخت‌

سه شنبه 7 اردیبهشت 1399

با حضور مجدد در برنامه چشم انداز اقتصاد ایران شبکه ایران کالای رسانه ملی:
 دکتر ناصر شاهنوشی عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد به بیان دیدگاهها و نظرات خود پیرامون موضوع افزایش اشتغال و قدرت خرید مردم به عنوان مطالبه از دولت آینده پرداخت‌.
دکترناصر شاهنوشی استاد دانشگاه فردوسی مشهد در این برنامه با اشاره به اینکه اشتغال اساساً یک نتیجه و یک برآیند است و نیازمند سرمایه‌گذاری است گفت: برای این که اشتغال داشته باشیم باید متناسب با آن سرمایه‌گذاری انجام دهیم . وی با اشاره به اینکه 45 هزار میلیارد تومان صرف احداث سد در کشور شده است این در حالیست که سدها بازدهی مناسب را ندارند ادامه داد: باید این سرمایه گذاری در جای دیگر صورت می گرفت  چون که سرمایه گذاری بر روی صرفا سدها بازدهی مناسب را ندارد. دکتر شاهنوشی با اشاره به اینکه اگر یک پنجم این سرمایه در طول این سال‌ها صرف احیای قنوات می‌شد شاید بحران آب در کشور کمتر می‌شد گفت: سرمایه گذاری بستر اشتغال را ایجاد می‌کند لذا باید بازدهی مناسب هم داشته باشد اگر در سال‌های آینده به سمت گسترش پاساژ و مراکز تجاری پیش برویم در حوزه اشتغال هیچ روند رو به رشدی را نخواهیم داشت اما اگر این سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری باشد حتماً سرمایه گذاری در خدمت اشتغال در می آید. وی عنوان کرد: 13 میلیون جوان در آستانه ازدواج داریم لذا بین اشتغال و ازدواج رابطه مستقیمی وجود دارد اگر سرمایه‌گذاری برای اشتغال صورت گیرد در طی 5 سال، 6 الی 7 میلیون جمعیت اضافه می شود ،اشتغال خیلی از مشکلات را حل می کند.دکتر شاهنوشی افزود: دولت آینده باید بورس را تقویت کند لذا اتفاق میمونی در کشور رخ داده است به طوری که مردم به سمت فعالیت در بورس گرایش پیدا کردند، بورس می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های خرد را جمع کند ، واضح است که حجم نقدینگی کشور زیاد است لذا نهاد بورس باید تقویت شود.
شایان ذکر است که در این برنامه که شب گذشته پخش گردید ( دویست و نود و دومین قسمت) علاوه بر دکتر ناصر شاهنوشی استاد گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد، خاندوزی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، علوی راد مدرس دانشگاه یزد و پیمان مولوی دبیر انجمن اقتصاددانان ایران با حضور در برنامه چشم انداز به بررسی موضوع افزایش اشتغال و قدرت خرید مردم به عنوان مطالبه از دولت آینده پرداختند‌
 گفتنی است: چشم انداز اقتصاد ایران برنامه ای از شبکه تلویزیونی ایران کالاست که به بررسی مسایل روز اقتصاد کشور با حضور مسیولین، دانشگاهیان و کارشناسان مطرح اقتصادی می پردازد. این برنامه شامگاه دوشنبه، ششم اردیبهشت ماه  ۱۴۰۰ به صورت زنده در اختیار بینندگان قرار گرفت.

مشاهده ویدیوی خبر در سایت ایران کالا

 

دکتر شاهنوشی برنامه چشم انداز اقتصاد

اخبار دانشکده