انعقاد تفاهم نامه علمی-پژوهشی انستیتو تکنولوژی رورکی هند با دانشگاه فردوسی مشهد با ابتکار عمل و رایزنی دانشکده کشاورزی

جمعه 10 اردیبهشت 1400
در تاریخ 30 فروردین 1400 برابر با 19 آوریل 2021 میلادی تفاهم نامه ای به منظور ایجاد و تعمیق همکاری بین دانشگاه فردوسی مشهد و انستیتو تکنولوژی رورکی هند با حضور آقای دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و پرفسور آجیت چاتورودی  مدیر انستیتو تکنولوژی رورکی  و آقای دکتر چگینی سفیر کشورمان در کشور هند  و اعضایی از سوی دو‌ موسسه به شکل مجازی منعقد شد. در این جلسه، طرفین بر تسریع روند اجرائی و تعمیق همکاری های علمی ، پژوهشی و گسترش فناوری تاکید نمودند.
انستیتو تکنولوژی رورکی هند دارای 22 بخش دانشگاهی است که برنامه های مهندسی، علوم کاربردی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و مدیریت را شامل می شود و در آن بر آموزش و تحقیقات علمی و فناوری تاکید بسیار بعمل میآید. این انستیتو در نظام رتبه یندی تایمز در سال ۲۰۲۰ دارای رتبه جهانی 501–600 و دارای رتبه ۸۳ در آسیا شده است. همچنین این انستیتو دارای رویکرد کارآفرینانه است و بسیاری از فارغ التحصیلان آن برای ایجاد سرمایه گذاری های فنآورانه  و اجتماعی در هند و خارج از کشور نقش مهمی داشته اند.
‎در تفاهم نامه مذکور، دکتر بانژاد مسئول روابط بین الملل دانشکده کشاورزی و عضو هیات علمی گروه مهندسی آب این دانشکده به عنوان مسئول هماهنگی از سوی دانشگاه فردوسی مشهد و پروفسور اوجها مسئول هماهنگی از طرف انستیتو تکنولوژی رورکی هند تعییین و مقرر گردید رایزنی های آنان شرایط لازم برای  آغاز روند اجرائی تفاهم نامه را مهیا نماید.

1400013101

1400013102

اخبار دانشکده