ArcGIS 10.8 training and geostatistics

کتاب «آموزش ArcGIS10.8 و زمین آمار (ژئواستاتیستیک)» اثر دکتر حسین انصاری، استاد گروه آموزشی علوم و مهندسی آب دانشکده کشاورزی، که با همکاری دکتر محمداسماعیل کمالی، تدوین شده است، تازه‌ترین اثر انتشار یافته توسط انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد است که به علاقه‌مندان این حوزه عرضه گردیده است.
GIS سامانه‌ای جهت ایجاد ارتباط بین داده‌های مکانی و اطلاعات موجود از آن داده‌هاست. تفاوت اصلی GIS با دیگر نرم‌افزارهای رایانه‌ای، برقراری ارتباط پویا بین داده‌های مکانی و اطلاعات توصیفی است. کتاب حاضر قابلیت‌های آخرین نسخه از این نرم‌افزار را به زبانی کاربردی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بسته نرم‌افزاری GIS 10.8، مجموعه‌ای از زیربرنامه‌هاست که پیکربندی آن را تشکیل می‌دهند. در این کتاب مسیر دستیابی به فرمان‌های مختلف، آموزش زمین آمار (ژئواستاتیستیک) و نحوه‌ی اجرای آن در GIS، نحوه‌ی تهیه‌ی نقشه‌های پهنه‌بندی و ارزیابی علمی نقشه‌ها، ارتباط این نرم‌افزار با سامانه‌ی موقعیت‌یاب جهانی (GPS)، ارتباط این نرم‌افزار با نرم‌افزارهای Word و Excel و نیز انجام گام به گام چندین پروژه ارائه شده است.
آرک جی. آی. اس، سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی--نرم‌افزار، سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی--داده‌پردازی، زمین شناسی--روش‌های آماری--نرم‌افزار، زمین شناسی--روش‌های آماری--داده‌پردازی و ...​ از موضوعاتی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است.​

اخبار دانشکده