1. اخبار دانشکده
  2. جلسات دفاع
  3. همایش ها
  4. مدیریت توسعه
  5. انجمن های علمی
  6. پیوندها

همه اخبار

همه جلسات دفاع

چهارشنبه, 27 آذر 1398 09:36

افتتاحیه همایش تخصصی ملی امنیت غذایی و رونق تولید به میزبانی گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد، صبح امروز چهارشنبه 27 آذر ماه 1398، برگزار شد. در افتتاحیه این همایش،...

دوشنبه, 25 آذر 1398 04:44

یکشنبه 24 آذر 1398

همه همایش ها

چهارشنبه, 01 شهریور 1402 11:27

آشنایی با دوره کارآموزی بلندمدت فرصتی استثنایی برای ورود دانشجویان به بازار کار کارآموزی بلند مدت، یک دوره یکساله حضور دانشجویان دانشگاه فردوسی در صنایع و شرکت‌های مرتبط با حوزه رشته‌های آن‌ها...

سه شنبه, 20 آذر 1397 09:57

1- بیماری زوال و خشکیدگی درختان مو در تاکستان ها این بیماری که در منطقه شیوع زیادی دارد با نام محلی کور چشمه در بین زارعین شناخته شده است. علایم بیماری کندی رشد، دیر سبز شدن درخت در بهار، عقب ماندگی...

دوشنبه, 15 مرداد 1397 08:12

معرفی همكاران مركز مسئول توسعه و انتقال فناوری: آقای دكتر جلال برادران مطیع كارشناس مركز: برنامه استراتژیک دفتر ارتباط با جامعه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد 1- چشم انداز دفتر ارتباط با جامعه...

همه مطالب

شنبه, 16 آذر 1398 06:10

با وجود امکانات آموزشی - رفاهی بسیاری که در دانشگاه و دانشکده وجود دارد، اطلاع از این امکانات موجب استفاده و بهره برداری بیشتر دانشجویان در طول تحصیل خواهد شد. انجمن های علمی دانشکده کشاورزی با هدف...

دوشنبه, 11 آذر 1398 04:21

انجمن علمی به عنوان یک تشکل خودجوش که بدنه‌ی اصلی آن دانشجویان هستند امکانی برای فعالیت داوطلبانه دانشجویان در جهت پیشبرد اهداف علمی و توسعه دانش‌های نوین و تخصصی در دانشگاه است. به نوعی فعالیت...

همه مطالب

اطلاعیه‌های آموزش

Header 1000x200px

افتتاحیه همایش تخصصی ملی امنیت غذایی و رونق تولید به میزبانی گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد، صبح امروز چهارشنبه 27 آذر ماه 1398، برگزار شد.
در افتتاحیه این همایش، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه هایی از سراسر کشور، مدیران و مجریان بخش کشاورزی، کشاورزان، بهره برداران، دانشجویان و کارشناسان مرتبط با اقتصاد کشاورزی، امنیت غذایی، تولید، مصرف، خدمات و صادرات محصولات کشاورزی حضور داشتند.
در برگزاری این همایش، علاوه بر دانشگاه فردوسی، انجمن علمی اقتصاد کشاورزی ایران و فعالان بخش کشاورزی در شاخه های دولتی و خصوصی مشارکت دارند.
دکتر صفدر حسینی، رییس همایش و رییس انجمن اقتصاد کشاورزی ایران، طی سخنانی، ضمن سپاسگزاری از گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و سایر مشارکت کنندگان،  بواسطه برگزاری مناسب و شایسته این همایش، به حاضران  خوشامد گفت و افزود: کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد ملی ایفا می کند و موجب تنوع بخشی به اقتصاد ملی، ایمن سازی و  تاب آوری در مقابل تکانه های بیرونی بویژه در شرایط سخت و ظالمانه تحریم های اقتصادی می شود، همچنین بخش کشاورزی بیشترین مساعدت را به اقتصاد ملی داشته و نسبت به سایر بخش ها، آسیب پذیری کمتری دارد.
وی گفت: توسعه روستایی، توازن های روستایی و شهری، افزایش بهره وری و استاندارد سازی سطح زندگی جامعه روستایی، اشتغال زایی و کمک به صنعتی شدن کشور از طریق مازاد سرمایه، امنیت غذایی و تولید انبوه مواد غذایی و ارتقای تراز تجاری کشور در سایه توجه به کشاورزی اتفاق میافتد.
دکتر حسینی هدف برگزار کنندگان این همایش را بررسی چالش های فراروی کشور از پس شرایط سخت و تحریم های ظالمانه، توجه به تاکیدات سیاست های بالا دستی در ارتقای امنیت غذایی و پاسخ به پرسش های مربوط به این حوزه دانست و گرایش مقالات دریافتی و پنل های تخصصی پیش بینی شده در همایش را پاسخ به موضوعات اقتصاد کشاورزی، امنیت غذایی، مصرف، ایمن سازی و تاب آوری ملی و … اعلام نمود.
سخنران بعدی مراسم افتتاحیه، آقای دکتر محمد کافی، رییس دانشگاه فردوسی مشهد بود؛ ایشان از میزبانی این همایش اظهار رضایت و شادمانی نموده و به حاضران خوشامد گفت.
دکتر کافی ادامه داد: کشاورزی  یکی از اولویت های مهم ملی است، آنچنانکه خردمندان دنیا کشاورزی را یکی از پنج اولویت اصلی بشریت در آینده دانسته اند.
وی همچنین از برگزار کنندگان و مشارکت کنندگان این کنفرانس، که برای چنین عنوان مهم و برازنده ای تلاش کرده اند، بویژه گروه آموزشی اقتصاد کشاورزی، انجمن اقتصاد کشاورزی ایران، جهاد کشاورزی، استادان، پیشکسوتان، دست اندرکاران اجرایی که به حوزه امنیت غذایی می پردازند تشکر نمود و گفت: ما باید افتخار کنیم که در حوزه تولید محصولات کشاورزی و غذا، یکصد و بیست میلیون تن کالای با کیفیت ارائه می کنیم، امیدوارم این مواد اولیه، ظرفیت، نرم افزار، سخت افزار، قابلیت و توانمندی بتواند در دستیابی به جایگاه ارزنده و مناسب ما در امنیت غذایی در منطقه و همچنین رفاه مردم عزیز ایران موثر واقع شود.
شایان ذکر است که در افتتاحیه این همایش، مهندس بکائی، دبیر کل دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی، دکتر آقا محمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهندس  اورانی، رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و مهندس خزایی از کشاورزان نمونه نیز سخنرانی نمودند.
در این همایش ملی تخصصی یک روزه، چهار پنل تخصصی و 60 مقاله پذیرفته شده و به موضوعاتی نظیر امنیت غذایی، تولید، مصرف، اقتصاد کشاورزی و … می پردازند.

 

IMG 0080

IMG 0109

IMG 0082

IMG 0086

IMG 0127

IMG 0215

IMG 0260

IMG 0369

کتاب های دانشکده

صندوق قرض الحسنه دانشکده کشاورزی

ویدئوها و وبینارهای آموزشی

وبینارها مصاحبه ها

وبینارها

مصاحبه ها

نشریات علمی و پژوهشی

2500 دانشجو
116 عضو هیات علمی
11875 دانش آموخته
90 دانشجوی بین المللی
188 رشته/مقطع تحصیلی
10 گروه آموزشی